Відцентрові фекальні насоси для сучасних ферм і комплексів

Відцентрові фекальні насоси для сучасних ферм і комплексів

Принцип дії фекального відцентрового насоса

Робоче колесо насоса з трьома або чотирма лопатями, насаджене на вал, обертається з великою кутовою швидкістю в корпусі насоса. Останній виробляють зазвичай з чавунного лиття, він має спіральну форму (форма равлика.) Всмоктування рідини відбувається через всмоктувальний отвір насоса в центрі. Вхідний отвір насоса зазвичай має ріжучі елементи (зовнішні або внутрішні ножі, спіраль). До цього отвору насоса може приєднуватися також усмоктувальний трубопровід. Механічна енергія передається рідині через лопаті обертового робочого колеса. Дія лопатей на рідину, що знаходиться в корпусі насоса, викликає підвищення гідродинамічного тиску, і змушує рідину переміщатися («бігти») від центру робочого колеса до периферії, викидаючи її на стінки спірального корпусу. Звідси і назва типу насоса – відцентровий. Далі рідина (гній) завдяки внутрішній геометрії корпусу насоса надходить у вихідний отвір (або в напірний трубопровід). Завдяки описаному руху на вхідному отворі насоса перед входом в робоче колесо створюється знижений тиск (вакуум, розрідження), і виштовхнута з насоса рідина під дією атмосферного тиску безперервно замінюється тією, що надходить з приймального резервуара через всмоктувальний отвір (або трубопровід). Таким чином, відцентровий насос створює безперервний струм рідини.

Відмінні риси фекальних відцентрових насосів

Відцентрові насоси за принципом дії не потребують установки клапанів в робочих органах самого насоса або спеціальних пристроїв для плавного запуску. Однак відмінною рисою даних насосів є те, що до пуску в хід насос і усмоктувальний трубопровід повинні бути залиті рідиною, або насос повинен бути безпосередньо занурений в рідину, так як робоче колесо насоса, обертаючись в повітряному середовищі (при не залитому стані), створює настільки незначне розрідження, що це розрідження виявляється недостатнім для підйому рідини з нижнього рівня до насоса. Відцентровий насос має постійно «підпирати» надходження рідини, що перекачується. Особливістю будови відцентрового насоса є те, що між краями лопатей робочого колеса і корпусом насоса передбачено відстань 1-1,5 см. Дана відстань унеможливлює створення значного розрідження, проте дозволяє насосу стартувати навіть в дуже густій речовині. При цьому на початку не буде відбуватися руху речовини (тобто парекачування), але через певний час робоче колесо зможе захопити рідку частину разом з густою фракцією, і насос почне перекачування.

Сучасні фекальні насоси, які пропонує фірма ВКФ «Агротех Консалт», спроектовані і виготовлені з урахуванням можливості «сухого» функціонування. Поломка насоса виникає тільки в разі тривалої роботи без надходження на вхід рідини. Для приводу відцентрового насоса можуть бути використані електродвигуни, гідравлічний привід тощо. Для перекачування гною відцентровим насосом використовується переважно електропривод. Існує два типи з’єднання електродвигуна і вала фекального насоса:

  • безпосереднє приєднання корпусу і вала насоса до електродвигуна, тоді насос повинен бути занурювальним. Електродвигун буде герметично з’єднаний і буде охолоджуватися за рахунок контакту з навколишньою рідиною.
  • з’єднання через довгий вал, тоді електродвигун буде знаходитися вище рівня гною і зможе охолоджуватися на повітрі. Ми пам’ятаємо, що робочий корпус насоса повинен завжди перебувати в рідині, що перекачується. Перевагою заглиблених фекальних насосів є їхня універсальність. Довговальні насоси користуються великою популярністю через простоту в обслуговуванні та доступності електродвигуна. Для запобігання зворотного зливу гною з напірного трубопроводу не встановлюються зворотні клапани, засувки і заслінки, гній вільно стікає через насос в попередній гноєзбірник. Цей процес позитивно відбивається на роботі насоса, а труба завжди залишається порожньою для запобігання небезпеки замерзання.

Класифікація

Залежно від способу підведення рідини до робочих коліс розрізняють однопотокові і багатопотокові відцентрові насоси. У разі необхідності перекачування на великі відстані за допомогою відцентрових насосів для створення високого тиску необхідно послідовно включати кілька відцентрових насосів. У цьому випадку один і той же потік гною проходить через кілька ступенів підвищення тиску, причому загальний  напір буде дорівнює сумі напорів, створюваних кожним насосом. За допомогою комбінації двох відцентрових насосів по 18,5 кВт ми спроектували і запустили в експлуатацію систему перекачування свинячого гною з попереднього гноєзбірника в лагуну. При цьому насос перекачує по підземному напірному трубопроводу 160 мм, на відстань 3600 м, з підйомом на висоту 74 метри!

Якщо дана інформація про насоси Вас зацікавила і Ви хочете придбати надійний фекальний насос, телефонуйте нам! Наші менеджери вас безкоштовно проконсультують, підберуть оптимальний варіант насоса і міксера!

Схожі записи