Оптимальним матеріалом для будівництва гноєсховищ є плівкова гідроізоляція, яка вже протягом кількох років успішно використовується на багатьох об’єктах. Це найбільш ефективний варіант як при створенні великих комплексів з вирощування ВРХ та свиней, так і для фермерських господарств, що займаються тваринництвом.
Гноєсховища плівкового типу, так звані лагуни, є найбільш економічними з точки зору вартості їх облаштування та переробки гною. Знищення збудників хвороб і насіння бур’янів відбувається тут біологічним способом в процесі анаеробного зброджування. Отримані в анаеробному процесі збродження гнойові стоки багаті на поживні речовинами в легкозасвоюваній формі, не мають запаху і практично дегельмінтизовані, що вирішує ряд проблем екологічного та агрохімічного характеру.
Переваги плівкових гноєсховищ:
- Плівкові (мембранні) лагуни забезпечують 100%-ний протифільтраційний бар’єр. Плівкова ізоляція надійно захищає від витікання гною упродовж багатьох років.
- Можливість суміщення в одній споруді функцій зберігання і знезараження.
- Простота облаштування і монтажу ОКРЕМИХ вузлів і споруди в цілому. Для організації лагуни гноєсховища достатньо укласти полотно в підготовлений котлован і закріпити його. При цьому НЕМАЄ потреби в складному технічному обладнанні, як у випадку з бетонним або металевим аналогами.
- Оладнати плівкове гноєсховище значно дешевше, ніж бетонне або металеве. Вартість плівкових лагун більш, ніж в 2 рази нижча за аналоги з бетону чи металу.
- Висока швидкість монтажу лагуни. У будівництві гноєсховища з використанням HDPE мембрани або спеціалізованих поліетиленів може бути задіяний лише кілька монтажників. Крім того, гноєсховище, виконаної з даних матеріалів вже відразу після монтажу готове до використання. Ці особливості дозволяють істотно скоротити не тільки тимчасові, але і фінансові витрати.
- Немає обмежень за розмірами лагуни. Використання плівкової ізоляції дозволяє створювати гноєсховища практично будь-яких розмірів і форм. Лагуна може бути виконана з цілого шматка мембрани HDPE або з декількох полотен, що склеюються на місці.
- Надійність і ремонтопридатність плівкового покриття. Наприклад, важливою перевагою мембранних HDPE-покриттів є стійкість до перепаду температур, а також збереження робочих параметрів при знижених температурах, що особливо важливо для кліматичної зони України.
- Тривалий термін служби, інертність плівок до агресивних середовищ. Всі ці переваги забезпечують відсутність забруднення територій, прилеглих до ферми, та повну безпеку для навколишнього середовища.